Jak odmienić kiepski dzień
MOTYWACJA,

Jak odmienić kiepski dzień

Czy zauważyłeś kiedyś, w jaki sposób twoje myśli wpływają na Twoje samopoczucie?

Gdy wstaniesz lewą nogą, masz jakiś problem, jesteś zły lub przygnębiony, do głowy przychodzą Ci same pochmurne myśli. One natomiast sprawiają, że cały dzień jest do bani, nic Ci nie wychodzi, inni Cię wkurzają, a jeden problem goni drugi i tak aż do wieczora.

Według mnie, szkoda czasu na tego typu dni. Jest to czas zmarnowany, nic nam nie przynosi, oprócz problemów i taki dzień należy jak najszybciej odmienić.

Na pewno zauważyłeś, że myśli, które przelatują Ci przez głowę, przyciągają inne, podobne. Gdy zobaczysz na drodze wypadek samochodowy, zaraz pamięć przedstawia Ci obrazki z wszystkich innych wypadków, które widziałeś lub w których brałeś udział. I później bach, zasypuje Cię lawina myśli, samych negatywnych, które skutecznie psująTwój nastrój i sprawiają, że ten dzień możesz odhaczyć jako zepsuty i mało produktywny.

Dlatego tak ważną umiejętnością jest zdolność sprowadzenia swoich myśli z powrotem na pozytywne tory, bo tylko w ten sposób możesz zmienić swoje samopoczucie.

Jest na to bardzo łatwy sposób i każdy może się tego nauczyć. Wystarczy Twoja wyobraźnia i wytrwałość.

W wolnej chwili usiądź w spokojnym i wygodnym miejscu, odpręż się, zamknij oczy i przypomnij sobie chwile w twoim życiu, kiedy byłeś bardzo szczęśliwy. Przypomnij sobie, co się wtedy działo i jak się czułeś, przypomnij sobie swoją radość i uśmiech, uczucie szczęścia i łzy wzruszenia. Poczuj, jak zmienia sięTwój nastrój.

Następnie wybierz jedną z tych chwil, kiedy byleś najszczęśliwszy i przypomnij sobie każdy szczegół. A później uczyń z tej chwili swój amulet, który od tej chwili będzie ci służył jako poprawiacz humoru.

Dziecinne proste. Dlaczego jednak ważne, aby zrobić to w chwili relaksu? Ponieważ, kiedy jesteś przygnębiony czy zły, twój mózg zapomina na chwilę o wszystkich dobrych i pozytywnych rzeczach. Twoje emocje biorą górę i nagle wydaje ci się, że nic pozytywnego cię nigdy nie spotkało. To nie jest prawda. Gdy w chwili spokoju przypomnisz sobie wszystkie piękne chwile i wybierzesz spośród nich perełkę, a następnie uczynisz z tego wspomnienia amulet, wtedy w chwili gniewu wystarczy, że rzucisz sobie hasło „amulet” i przypomnisz sobie tą wspaniałą chwilę z twojego życia. Oddaj jej się i poczuj jak świat wokół Ciebie zmienia się z powrotem w miejsce pozytywne.

Dla mnie takim amuletem jest zawsze wspomnienie dni, kiedy urodziły się moje dzieci. Zawsze. Uczyniłam z tych chwil swój osobisty amulet i zawsze, kiedy łapie mnie złość lub smutek, przywałuję w pamięci tamte chwile. Moje nowo narodzone dziecko na mojej piersi, w maleńkiej, wełnianej czapeczce, patrzące na mnie. Pamiętam każdy szczegół, jakby to było wczoraj.

Działa za każdym razem. Choćbym nie wiem jak była rozgniewana  czy załamana, te wspomnienia od razu przypominają mi, że jestem przecież najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Mój humor się poprawia i każdy problem wydaje się błahy, bo nic nie jest w stanie przyćmić faktu, że mam dwójkę najwspanialszych dzieci na świecie.

Każdy z nas ma taką perełkę w swojej pamięci. Może to być dzień ślubu, pierwszy prezent pod choinką, zapach wykrochmalonej pościeli, co przyniesie radosne wspomnienia. Wykorzystaj to, a Twoje dni staną się bardziej kolorowe i pozytywne, czego z całego serca Ci życzę.

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Przeczytaj poprzedni wpis:
18743557166_64b3945e13_k
O tym jak mój mąż poszedł na jedno piwo

Podobno mam szczęście. Z tytułu takiego, że mój mąż woli siedzieć w domku, pod kocykiem, przytulony do żony, niż pałętać...

Zamknij