1438370_53635153
MOTYWACJA,

To będzie Twój najlepszy rok!

Nadchodzi Twój najlepszy rok! Skąd to wiem? Nie jestem wróżką ani jasnowidzem, czy coś więc niestety tak naprawdę nie wiem tego na stówę. Wiem natomiast, że to z całą pewnością może być Twój najlepszy rok. Jak to zrobić? Jak uczynić ten nadchodzący rok swoim najlepszym? Powiem Ci, jak ja to robię.


Otóż poprzedni rok był dla mnie jak dotąd najlepszym moim rokiem. Czego takiego dokonałam – zapytasz. Dokonałam czegoś niezwykłego – odkryłam siebie. Odkryłam siłę, która we mnie drzemie, nauczyłam się wielu rzeczy…o sobie samej, których nikt mi wcześniej nie zdradził. I to uczucie jest cudowne i to ono wypełniło cały miniony rok. Wiem, że to dopiero początek, że przekroczyłam dopiero próg, ale od czegoś trzeba zacząć.

Coś się we mnie przełamało, dojrzały mi chyba jakieś szare komórki, które do tej pory były ukryte pod warstwą kurzu lub negatywnych myśli. Wreszcie dotarło do mnie to wszystko, o czym czytałam, co próbowałam zrozumieć, co rozkładałam na czynniki pierwsze. Mianowicie to, że jest się kowalem własnego losu. Już wiem, co to znaczy i co lepsze nie ma w tym stwierdzeniu żadnych podtekstów, nie trzeba czytać pomiędzy wierszami (zresztą i tak wiersz jest tylko jeden :)). Jesteś kowalem swojego losu.

Najważniejszy człon tego zdania brzmi: JESTEŚ! Ty. Jesteś choćby nie wiem co, choćby nie wiem jak, choćby nie wiem komu na przekór. Jesteś, kim jesteś i nie ważne kto to taki. Nie ma znaczenia, jak Cię widzą, ani co o Tobie mówią, nie ma znaczenia ile o Tobie wiedzą. Jedyne, co ma znaczenie, to to, co Ty sam wiesz o sobie. Tylko Ty wiesz, kim tak naprawdę jesteś, choć najpierw musisz to odkryć i najważniejsze: nikt za ciebie tego nie może zrobić. Tylko Ty wiesz, jak wyglądała twoja dotychczasowa droga i choćby na każdym metrze towarzyszyło ci mnóstwo osób, oni patrzyli jedynie z boku. To Ty wiesz, co działo się w Tobie, gdy robiłeś każdy kolejny krok. I tylko Ty możesz wykorzystać swój potencjał, doświadczenie, uczucia, wiedzę i swoją siłę.

To może być Twój rok! I będzie, w momencie, gdy zaczniesz przyglądać się swojemu wnętrzu. Nie przez pryzmat tych, którzy Cię otaczają, osądzają, radzą Ci, bo wiedzą co dla Ciebie najlepsze. Nie oczami tych, którzy stanowią dla Ciebie wzór, nie oczami tych, którym próbujesz dorównać, których próbujesz zadowolić… Zadowalaj siebie, bo z czasem nauczysz się, że innych nie zadowolisz nigdy. Nie w pełni. Zawsze czegoś Ci braknie, zawsze ktoś dopatrzy się jednak czegoś nieoprawnego, zawsze znajdzie się ktoś, kto z miłą chęcią nadepnie Ci na ogon, gdy będziesz szedł do przodu zbyt szybko.

Nie chodzi o to, żebyś oddalił się od wszystkich i żył sam ze sobą. To wcale nie jest konieczne. Najważniejsze, żebyś był sobą, choćby nie wiem, kto śmiał Ci się w twarz. Odszukaj siebie i zaakceptuj tę wspaniałą osobę, którą jesteś.
Na początku roku powiedziałam sobie: ”To będzie mój najlepszy rok”, tylko tyle. Nie wiedziałam jeszcze co się stanie i czy coś w ogóle. Stało się, już na samym początku i to bardzo wiele, choć w sumie nie stało się nic takiego, a wszystko dokonało się we mnie. Zrozumiałam sens swojego istnienia.


W Nowym Roku życzę Ci odwagi-by pokonać wszystko, co stoi na twojej drodze,

I życzę Ci siły, by odkrywać to, kim jesteś.

Wyrozumiałości, by łatwiej było ci zaakceptować osobę, którą zobaczysz, gdy dotrzesz do swojej duszy.

Życzę Ci wiary w to, że możesz być kimkolwiek zechcesz.

Miej czelność marzyć i bądź bezczelny, wierząc w to, że Twoje marzenia mogą się spełnić!

Walcz o siebie i nie daj sobie wmówić, że jesteś nikim, bo dla siebie jesteś wszystkim!

Nie poddawaj się tylko dlatego, że ktoś Cię nie rozumie, że ktoś widzi Cię inaczej, niż powinien, że nie dostrzega tego, co dla niego robisz… Bo to nie jest Twój problem.

Życzę Ci miłości, którą będziesz mógł obdarzyć swoją duszę. Tylko kochając siebie, będziesz mógł prawdziwie kochać innych.

Życzę Ci wybiórczej sklerozy, abyś łatwiej mógł zapomnieć o rzeczach, które się wydarzyły, a których nie jesteś w stanie zmienić czy naprawić.

I jeszcze na sam koniec życzę Ci powodzenia w realizowaniu powyższego.

Na ten Nowy Rok tego wszystkiego życzę również sobie.

 • Mira Tobie życzę tego czego sobie życzysz i sobie też życzę tego czego mi życzysz. Drukuję i na ścianę ten tekst sobie wieszam :)

  • Mira Faber

   O! Serio?? Wow, to sie cieszę 😉

 • Racja. To musi być dobry rok. Nie ma wyjścia. :)
  Wszystkiego dobrego. :)

  • Mira Faber

   Wszystkiego dobrego, Aniu!

 • Dla czego uważasz ze my kowali własnego losu ?
  Jak świat jest stworzony przez twórce jaki porusza wszystkim , kuli prowadzi obok .
  A wy macie aniołów jakie was pilnują ?
  Dostajesz każdego dnia lekcje od życia .
  Dla czego tak uważasz ?

  • Mira Faber

   Uważam tak, bo bacznie obserwuję swoje życie i pewne zależności w nim zachodzące. W stwórcę przestałam wierzyć już dawno, wierzę w zupełnie co innego, w czystą fizykę. Jednak uważam, że niezależnie od tego w co się wierzy, każdy z nas powinien przede wszystkim wierzyć w siebie i tego każdemu życzę. Pozdrawiam radośnie.

   • Dzięki za odpowiedź .

    a pro po Stwórcy :)
    Ktoś nas tu trzyma :)
    nazywam go stwórca :)
    Pozdrawiam

    • Mira Faber

     Nie ma za co, to ja dziękuję za odwiedziny :)

 • ~Zosia

  Piękny tekst pełen optymizmu na Nowy Rok.
  Ja marzę,aby 2015 był dla mnie szczęśliwszy,spokojniejszy i oby nie był taki jak 2014.
  Nadzieja i wiara to właśnie to co nam zostało…Życzę Ci Mira wszystkiego dobrego.

  • Mira Faber

   Dziękuję. Zosiu, życzę Ci spełnienia marzeń w takim razie. Zamiast marzyć najlepiej jest marzyć i dodatkowo wierzyć z całych sił, że nasze marzenia się spełnią. Nadzieja i wiara, tak jak napisałaś. Pozdrawiam.

 • ~BB

  Spełnienia. :)

  • Mira Faber

   Dziękuję :)

 • ~BWB

  bardzo dziękuję, ze mogłam przeczytać te fajne i mądre słowa. Trafiłam na Pani bloga przez przypadek, akurat własnie dzisiaj w Nowy Rok i tak myślę, ze może to nie był przypadek…że własnie dzisiaj Tak jakby na starcie do 2015 roku. Jeszcze raz wielkie dzięki i szacunek dla takiego podejścia do życia, a przy tym, co ważne takie słowa i życzenia dodają skrzydeł inspirując do … lotu O:)

  • Mira Faber

   Bardzo dziękuję za tak ciepłe słowa i niezmiernie mi miło, że to co piszę może dodać komuś skrzydeł! Pozdrawiam radośnie.

 • kkasia12345

  Dzięki za solidną porcję motywacji i wiary w to, że ten 2015 będzie dobrym, lepszym, najlepszym rokiem. :)
  Również życzę wszelkiego dobra i tak świetnych, poruszających wpisów jak ten! 😉

  • Mira Faber

   Dziękuję bardzo.

 • Mira, utożsamiam się z Twoim poglądem na postrzeganie siebie, lecz na Nowy Rok dorzucam sobie zadanie: „jeszcze bardziej kochaj”.

  • Mira Faber

   Oczywiście, świetne dopełnienie! Im więcej kochamy tym bardziej jesteśmy kochani!

 • „Jesteś kowalem swojego losu” – to mi się podoba. Do niedawna miałem problemy by to do mnie dotarło. Ale to cała prawda. Trzeba być odpowiedzialnym i za siebie i za innych. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, bardzo ciekawy blog :)

  • Mira Faber

   Bardzo dziękuję i również życzę wszystkiego wspaniałego!

 • Miro, budujące słowa, bardzo potrzebne na starcie w nowe, nieznane 365 dni:)).Zima to czas próby dla naszych myśli, to czas trochę mocowania sie z lenistwem, wynikającym z zimowego przesilenia i braku słońca…Zauważyłaś, że w blasku słońca każdy problem wydaje sie mniejszy, nie wart obaw, i optymizmu w nas jakoś więcej gdy więcej słońca na niebie? Wszelkiej pomyślności u progu Nowego.Dużo uśmiechu, energii i prawziwych przyjaciół.Pozdrawiam pięknie:))

  • Mira Faber

   Dziękuję bardzo! Tak, zauważyłam, dlatego też zaopatrzyłam się w lapmę imitującą promienie słoneczne, haha. I to pomaga! Pozdrawiam radośnie :)

 • Miro, budujące słowa, bardzo potrzebne na starcie w nowe, nieznane 365 dni:)).Zima to czas próby dla naszych myśli, to czas trochę mocowania sie z lenistwem, wynikającym z zimowego przesilenia i braku słońca…Zauważyłaś, że w blasku słońca każdy problem wydaje sie mniejszy, nie wart obaw, i optymizmu w nas jakoś więcej gdy więcej słońca na niebie? Wszelkiej pomyślności u progu Nowego.Dużo uśmiechu, energii i prawdziwych przyjaciół.Pozdrawiam pięknie:))

 • oby rzeczywscie był najlepszy! :)
  http://mademylife.cba.pl/

  • Mira Faber

   Na pewno będzie!

 • Bardzo dobrze słyszeć, że miniony rok był tak wielce owocny :) Nigdy nie jest za późno, aby zajrzeć w głąb siebie :)

  • Mira Faber

   Nigdy. W głąb siebie trzeba zaglądać reguralnie :)

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusCheck Our Feed
Przeczytaj poprzedni wpis:
tree-63972_1280
Belzebub w kościele czyli święta u Miry

I stało się jak zwykle. Przygotowujesz się nie wiadomo ile, lepisz pierogi, przeżywasz, że karp, że prezenty, a tu trzy dni i...

Zamknij